Ekologiczny

Domy energooszczędne
pomorskie

Własny dom kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa. Dom energooszczędny, oprócz bezpieczeństwa, zapewni Tobie i Twojej rodzinie oszczędności oraz życie w zgodzie z naturą. Jeśli zatem planujesz odnaleźć bezpieczną przystań dla rodziny, interesują Cię domy energooszczędne pomorskie? Trójmiasto jest miejscem, z którym pragniesz związać swoją przyszłość, DomConcept pomoże Ci w realizacji tego planu. Naszą specjalnością są domy ekologiczne. Gdańsk, Gdynia oraz ogółem województwo pomorskie to główne rejony naszej działalności.

domy energooszczędne Gdańsk
domy energooszczędne pomorskie
domy ekologiczne Gdańsk
domy energooszczędne trójmiasto
domy energooszczędne Gdynia

Dom energooszczędny a dom pasywny – czym się różnią?

Dom energooszczędny to taki, w którym roczne zapotrzebowanie na energię do jego ogrzewania nie przekracza 40 kWh/m2. W przypadku energii pierwotnej, czyli koniecznej do ogrzania budynku, przygotowywania ciepłej wody czy działania urządzeń domowych, zapotrzebowanie nie powinno przekraczać 180 kWh/m2 na rok.

Dom pasywny idzie o krok dalej i w przypadku zapotrzebowania na energię do ogrzania nie przekracza 15 kWh/m2, a w przypadku energii pierwotnej – 120 kWh/m2 na rok. Tym samym domy pasywne wymagają solidnej izolacji i wyjątkowej szczelności.

Domy energooszczędne Gdańsk, Gdynia – DomConcept

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice Trójmiasta są w zasięgu naszej ekologicznej działalności. Ogromne doświadczenie w branży budowlanej zdobywaliśmy przez 15 ostatnich lat, zaczynając od instalacji sanitarnych zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. To właśnie tam, ponad 15 lat temu, wykonywaliśmy pierwsze instalacje z kolektorami słonecznymi i pompami ciepła. 

Kolejne projekty to instalacje elektryczne, jak i automatyka budynku, a także wentylacja z rekuperacją i fotowoltaika. Automatyka była spoiwem łączącym zastosowane rozwiązania. Wentylacja zapewniała świeże powietrze i odzysk energii cieplnej. Fotowoltaika bilansowała energię elektryczną zużywaną m.in. przez pompy ciepła. Wtedy postanowiliśmy połączyć doświadczenia instalatorskie z budowlanymi.

Budowie domów energooszczędnych przyświeca cel zapewnienia niskich kosztów eksploatacji. Takie połączenie branż pozwoliło kompleksowo spojrzeć na budynek i związane z nim potrzeby mieszkającej tam rodziny. Od tej pory budowa domu to jeden kompletny projekt.

budowa domów Gdańsk
dom energooszczędny
domy energooszczędne pomorskie
domy energooszczędne Domconcept

Czy opłaca się budować domy energooszczędne Gdynia, Gdańsk?

Budowa domu pasywnego może być wyższa nawet o 40 procent od budowy domu z wykorzystaniem standardowych technologii. Pamiętać jednak trzeba, że ta inwestycja po kilku latach się zwróci, dzięki niższym kosztom eksploatacji. Ponadto domy ekologiczne Gdynia, Gdańsk to inwestycja. Zazwyczaj mają one wyższą wartość rynkową. 

Formularz do kontaktu